Petr Kraus

judista, pedagog,
filmový dokumentarista

ředitel virtuální galerie ArtForum


Narozen 9. října 1952 v Praze1952–1959 Prožívá šťastné dětství v prostředí poznamenaném faktem, že chlapec v sedmi letech váží dvojnásobek váhy svých vrstevíků. Mezi odtučňovacím sanatoriem a sportem volí rodina druhou variantu - oddíl juda TJ Uhelné sklady Praha (sumo se v té době v Praze neprovozovalo). Díky váhovému nadstandardu borec dosahuje v žákovských soutěžích velmi dobrých výsledků
1968–1972 Na gymnáziu Jana Nerudy v Praze se seznamuje se Zdeňkem Jirkovcem a společně prožívají podstatnou část tzv. "konstruktérského období" (viz. Z. Jirkovec). Přínos Petra Krause lze spatřovat, více než v oblasti "inženýrsko-konstrukční", spíše v oblasti obrazově-dokumentační.
1973 Přijat na katedru dokumentárního filmu FAMU.
1975 Při natáčení filmového dokumentu "Chladné zbraně" se seznamuje se členy první české skupiny histrorického šermu "MUŠKETÝŘI A BANDITÉ", mezi jejíž zakládající členy patří kamenotiskař Tomáš Svoboda (obouruční meč, sekyry, kord/dýka).
1979–1989 Ukončení studií, Armádní film (základní vojenská služba), odb. asistent FAMU, spolupráce s ČT a Krátkým filmem.
1990–1996 Propagační a reklamní činnost (foto, film, tisk), filmová dokumentaristika - ČT, FEBIO.
únor 1997 Se Zdeňkem Jirkovcem připravuje webovské stránky k 50. narozeninám Tomáše Svobody.
červen 1997

Přijímá nabídku vedení projektu virtuální galerie ArtForum.