Benefiční aukce
ArtForum 2012

O aukci

V pořadí čtrnáctou benefiční aukci virtuální galerie ArtForum lze označit za úspěšnou. Za 592.250 Kč bylo vydraženo všech 30 děl, celková částka, získaná prostřednictvím beneficí ICZ, se tak posunula na 9 260 000 Kč.

Za nejvyšší částku, 95.000 Kč, byla vydražena zlacená cínová plastika "Hygie III." od Olbrama Zoubka. Na druhém místě se pak s hodnotou 35.000 Kč umístil lept "Probuzení III." od Ladislava Kuklíka, následovaný fotografií "Hrušeň" od Sáry Saudkové, která dosáhla výše 30.000 Kč. Rekordmanem s nejvyšším nárůstem vyvolávací ceny se stala litografie "Sladovna" od Jiřího Boudy, která svou vyvolávací částku 2.000 Kč více než zdesetinásobila na konečných 21.000 Kč.

Symbolický šek předal "otec zakladatel" ArtFora Zdenek Jirkovec PhDr. Olze Loulové, místopředsedkyni Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně.

"Jsem velmi potěšen, že se dnešní aukce setkala s takovým ohlasem. Náš dosavadní příspěvek všech čtrnácti benefičních večerů na pomoc potřebným tak již přesáhl částku 9 milionů korun a znamená pro nás další motivaci s tradicí charitativních aukcí ArtForum/ICZ pokračovat i v dalších letech," řekl Bohuslav Cempírek, generální ředitel společnosti ICZ a.s.

Součástí večera, moderovaného Janem Čenským, byla gratulace k životnímu jubileu šestici umělců, vystavujících v rámci virtuální galerie ArtForum. Blahopřání a malý dárek si tak z rukou Petra Krause, ředitele ArtFora, odnesli: sklářský výtvarník Jaromír Rybák (60), sklář, sklářský výtvarník, pedagog a zakladatel a majitel sklárny AJETO Petr Novotný (60), malířka a grafička Emma Srncová, grafik, malíř a ilustrátor Karel Demel (70) a grafička, malířka a ilustrátorka Marina Richterová.

Celou akci zpříjemnilo vystoupení jazzové kapely Aurora JaSBand a vylosování výherců benefiční tomboly, do níž přispěla sklárna AJETO třemi skleněnými objekty. Aukci tradičně skvěle řídil licitátor ing. Jan Neumann z aukčního domu Meissner-Neumann.

ArtForum děkuje všem výtvarníkům, kteří svá díla do aukce věnovali, i dražitelům, jejichž peníze i letos významně pomohou tam, kde je pomoci nepochybně třeba.

Březen 2012, ArtForum

<<-- zpět na aukci