Benefiční aukce
ArtForum 2013

Získaná částka 416 000,- Kč
Místo a datum aukce Pražská křižovatka, březen 2013
Licitátor Ing. Jan Neumann
Meissner & Neumann aukční dům s.r.o.
Počet dražených děl 30
Nejvýše vydražené dílo Fotografie Walkman od Jana Saudka za 50 000,- Kč
Výtěžek věnován Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně

Prohlédněte si aukční katalog

Pražská křižovatka - kostel sv. Anny se ve čtvrtek 7. března 2013 stala dějištěm konání v pořadí již patnáctého ročníku benefičního večera společnosti ICZ a galerie ArtForum. Jeho hlavní součástí byla dražba třicítky uměleckých děl předních českých výtvarníků a grafiků, jejíž výtěžek ve výši 416.000 korun putoval na konto Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně.

Čtvrteční večer byl v pořadí již patnáctou jubilejní benefiční akcí od založení virtuální galerie ArtForum. Oproti předchozím osmi ročníkům, které se uskutečnily v prostorách pražského paláce Žofín, se tentokrát akce přesunula do komornějších míst mezinárodního duchovního centra Pražské křižovatky - kostela sv. Anny.

Klienti a další hosté společnosti ICZ tak měli možnost opět podpořit dobrou věc v rámci dražby třicítky uměleckých předmětů věnovaných předními českými umělci. Svá díla do aukce již tradičně věnovali například fotografové Sára a Jan Saudkovi, sochař Olbram Zoubek, výtvarnice a malířka Emma Srncová či nedávno zesnulý malíř a grafik Oldřich Kulhánek.

Za nejvyšší částku, 50 tisíc korun, byla vydražena fotografie WALKMAN Jana Saudka. Druhou v pořadí byla za 42 tisíc korun zlacená cínová plastika HYGIE II. od Olbrama Zoubka. A konečně na třetím místě skončila litografie Adolfa Borna s názvem RADOSTNÁ SETKÁNÍ NA PELOPONÉSU, kterou si dražitel odnesl za 26 tisíc korun.

Celý výtěžek aukce ve výši 416.000 korun slavnostně předal duchovní otec ArtFora Zdenek Jirkovec prostřednictvím symbolického šeku Zdeňkovi Bartůňkovi, zástupci Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně. Vybrané peníze budou využity na zdravotní a psychosociální rehabilitace lidí postižených DMO a na rozvoj poradenských a informačních služeb zabývajících se touto nemocí.

"Jsem rád, že i v letošním roce nalezli naši zákazníci a další hosté cestu pomoci potřebným. Zejména díky nim tak celková částka dosavadních patnácti benefic dosáhla 9,676.000 korun a je pravděpodobné, že příští rok výtěžek dobročinných aukcí ICZ překročí již magickou částku 10 milionů korun," říká Bohuslav Cempírek, generální ředitel společnosti ICZ a.s.