Výstava
Zpět | Home

Soutěž - Ivana Follová

Výstava Ivany Follové

"Víc než všeobecný diktát módních trendů mě zajímá atmosféra konkrétního člověka, který si mé modely obléká. Své kreace chápu především jako hru - s materiálem, liniemi, barvami a nejrůznějšími odkazy. Styl, který vyznávám, směřuje k větší volnosti a svobodě osobnosti", charakterizuje Ivana Follová svou nonkonformní oděvní tvorbu.

Své modely vytváří návrhářka zejména z přírodních materiálů, především z hedvábí, které vlastnoručně barví. Každý model se značkou "if..." je originál. Při výrobě ve vlastní dílně Ivana Follová osobně dohlíží na perfektní řemeslné zpracování. Ve vzdušných kreacích kombinuje inspirace různými etnickými vlivy (často pracuje s japonskou fazónou kimon) se středoevropskými prvky folklóru. Oděvní tvorba Ivany Follové, v níž se zrcadlí autorčin zájem o filmové a divadelní kostýmy, je oblíbená v uměleckých, politických a podnikatelských kruzích. Velký zájem také projevuje klientela ze zahraničí.

Ivana Follová vlastní dvě oděvní galerie - jednu ve vyhlášeném lázeňském středisku Karlových Varech, druhou v samém centru historické Prahy. Galerie v Ungeltu je největší galerií v Praze, která spojuje oděv a užité umění. Ve svých obchodech však Ivana Follová nenabízí jen okouzlující eleganci večerních toalet, pohodlí ručně barvených hedvábných modelů a originální design moderní městské módy, ale také šperky, kabelky, pásky, bytový design a keramiku od známých českých výtvarníků.

Obrázky jsou na stránce uloženy ve třech velikostech.
Copyright 2004 Ivana Follová, ArtForum / ICZ a.s.
Veškerá práva vyhrazena.